2020-06-08

Přemýšlejte trochu o své peněžence – Pět jednoduchých tipů

Léto už je za dveřmi. Teplé počasí, cvrlikání ptáků a všudypřítomná zeleň navozují často lepší náladu. Možná je dokonce čas na vytvoření této letní atmosféry také ve vaší peněžence? V tomto článku uvádíme šest tipů, jak srovnat a jak osvěžit své finance.

„Bílý ekonomický měsíc“

zahájit tzv. „bílý ekonomický měsíc“ znamená, že utrácíte peníze pouze za to, co nutně potřebujete, například fixní náklady, jako je jídlo a bydlení. Pokud to uděláte, brzy si všimnete, kolik peněz můžete ušetřit.

Předplatné a služby

V dnešní době streamování a předplatného je snadné nechat si utéct dost peněz. Podívejte se proto prosím na služby, které máte objednané, a pokuste se ukončit ty, které nepoužíváte denně.

Nudné každodenní výdaje

Možná se vám zdá, že každodenní výdaje, jako je oběd či káva mimo domov, šňupací tabák a cigarety, jsou jen „drobné“ částky. Ale když je na konci roku sečtete, většinou zjistíte, že se jedná o poměrně velké částky. Jinými slovy, zkuste si určit jiné priority, co se týče peněz. Je to možná těžké, ale skutečně zapotřebí!

Měsíční úspory

Možná už je teď čas začít šetřit na příští dovolenou? Tím si zajistíte, že můžete podniknout cokoli a můžete si to i finančně dovolit. Stanovte si částku, kterou každý měsíc převedete na spořicí účet. S blížícím se časem na dovolenou či prázdninami si všimnete, že jste ušetřili slušnou částku, aniž byste na to mysleli.

Pojištění a smlouvy

V současné době existuje celá řada společností, které pomáhají spotřebitelům najít nejlepší druhy pojištění a různé typy smluv z hlediska ceny i kvality. Možná je načase podívat se na vaše současné pojistné smlouvy, půjčky a další smlouvy, abyste zjistili, zda o nich nemůžete aktuálně znovu jednat, a ušetřit tak možná i pár stovek.